Економіка, Область

Що у жителів Хмельниччини можуть відібрати навіть за невеликі борги?

Із початку року українці заборгували державі за комірне більше 80 мільярдів гривень, що є практично критичним показником. Ситуація на Хмельниччині прямо-пропорційна до Загальноукраїнської, тому все більше наших земляків починають перейматися наслідками накопичених боргів. То що ж може відібрати держава у кожного злісного неплатника?

Найперше — субсидії. Вони не будуть призначатися, якщо у людини є заборгованість строком більше трьох місяців. Аналогічно і з аліментами. Тому для отримання субсидії спершу необхідно повністю розрахуватися з боргами.

Гроші на банківських рахунках. В Україні вже на повну працює система, що дозволяє судовим розпорядникам отримувати інформацію щодо стану рахунків громадян та блокувати їх. «Розморозити» рахунок можна лише після сплати боргу за комірне, тож використати віртуальні кошти для розрахунку з державою буде просто неможливо.

І, зрештою, квартири. Колись це була найбільша «жахалка», для неплатників, що застосовувалася вкрай зрідка. Однак тепер підставою для відібрання житла може бути борг у 120 тисяч гривень та відсутність іншого майна й джерел доходу. В наш кризовий час таке становище трапляється набагато частіше, ніж коли затверджувалися дані законні підстави.