Культура, Область

В Городку знайдено скіфське поселення

Археологи проводили розкопки в місті Городок Хмельницької області і виявили там скіфське поселення із залишками зруйнованого кам’яного замку. Про це пише Укрінформ.


За словами кандидата історичних наук, начальника Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства Науково-дослідний центр Археологічна служба безпеки Інституту археології НАН України Павла Нечатайла, там також були знайдені унікальні зразки.


“Знахідкою, видатною для садівничих контекстів і вивчення невеликих міст, є непорушний шар раннього скіфського часу, виявлений під дзвіницею церкви Святої Анни. Це велика удача і важливий штрих для історії міста. Разом з керамікою раннього скіфського часу ми знайшли фрагмент рибальської грізлі на сіті. Це цікавий факт, що 2 300 років тому, де пізніше з’явилася дзвіниця церкви Святої Анни, люди жили і ловили рибу до Геродота”, – зазначив Нехітайло.


Залишки кам’яного замку датуються другою половиною XII-XIV століть.


“Замок був фактично розібраний вщент, але збереглися деякі фрагменти стін, які разом з частинами фундаментів досягають більше 2 метрів. Ситуація з Городоцького замку дуже плачевна. Мало того, що вона була демонтована в кінці XVIII століття, це ще і зона міської забудови, всю гору багато разів викопували і перебудовували, а після війни вони також пробивалися до Хмельницького”, – додав Нечитайло.
Також археологи провели дослідження печери змішаного походження.