Культура, Місто, Подія

На Хмельниччині радник Симчишина відкрито пропагує нацистські ідеї

Сучасне європейське суспільство, до якого всі ми так довго прагнемо, різко засуджує нацизм у всіх проявах та обстоює толерантність – про це варто було б пам’ятати Хмельницькому міському голові, очільнику ОТГ та лідеру партії власного імені Олександрові Симчишину. Натомість вже на всю Україну розгорівся скандал довкола персони його радника, депутата Городоцької міської ради Назарія Чепко. Молодик не приховує своїх неонацистських поглядів та дозволяє собі писати коментарі у соцмережах з використанням мови ворожнечі та нетерпимості. В обговоренні теми відкриття в обласному центрі закладу для громадян з нетрадиційною орієнтацією Чепко під псевдонімом 88virnyj (посилання до символів нацистської ідеології) написав: “Відкривайте! І хай воно стане братською могилою! Хай воно згорить разом з власником бару!”

Окрім ЛГБТ-спільноти від радикального депутата раніше дісталося і представникам юдейської громади. Перед 8-м березня Назарій Чепко, за всіма ознаками антисемітизму, закидав усім сучасним євреям причетність до Голодомору, оскільки ці лихоліття організовували деякі особи їхньої національності.

Поки жодних коментарів стосовно гострої ситуації не було ні від депутата-неонациста, ні від Олександра Симчишина. А дарма, оскільки цькування інших на підставі національних ознак чи сексуальної орієнтації є вагомою підставою стати неконтактними для європейських партнерів та взагалі цивілізованого світу. І тоді заяви про Хмельницький, як безпечне чи  найбільш комфортне для проживання місто стануть в очах іноземців пустим популізмом. Невідомо, що саме радить міському голові обласного центру Хмельниччини послідовник Гітлера, але філософ Стародавньої Греції Евріпід справедливо зазначив: “Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти“. На жаль, усі можливі наслідки неминуче відіб’ються на всіх хмельничанах якраз напередодні дня міста, та лишать пляму токсичності на іміджі всієї нашої області.