Область

На Хмельниччині відшкодували збитки, завдані безпритульними собаками

Бродячі собаки — знайома, певне, кожному проблема, що існує по всій Хмельниччині. Навіть стерилізованими, вони наводять страх на людей, особливо коли збираються у зграї, займають та захищають певну територію. Мешканка Славути, однак, понесла значну матеріальну шкоду й отримала моральну травму, коли ще у 2019 році собаки зі сусіднього притулку «Славута-Сервіс» вдерлися на її подвір’я та знищили 30 гусей: 18 породи «Велика сіра» та 12 породи «Лінда». Знайти спільної мови з керівництвом установи не вдалося, тому жінка звернулася до суду.

Правосуддя керувалося ст. ст. 4, 5. 12, 79–81, 141, 259–265, 273, 354 ЦПК Ук­ра­їни, та вирішило питання на користь славутчанки: відшкодувати 30 тис. грн матеріальної шкоди та ще 30 тис. грн — моральної, оскільки інцидент спричинив важкі переживання. Сплатити кошти, а також судові витрати, має Славутська міська рада, до компетенції якої належить притулок для собак.

На Хмельниччині курйози з безпритульними тваринами трапляються мало не щодня, але лише поодинокі випадки мають логічний фінал. Шукати винних у питаннях зі собаками марно: місцеві влади роблять все можливе, аби доглянути тварин, але їхня кількість стрімко росте в першу чергу через халатне ставлення населення до живих істот, яких просто виганяють надвір, коли вони набридли.