Область

Газ, тепло, вода і електроенергія — що та скільки коштуватиме на Хмельниччині?

Газ, тепло, вода і електроенергія — що та скільки коштуватиме на Хмельниччині?

До початку опалювального сезону, що обіцяє цьогоріч бути особливим, лишається менше 10 днів. Отож з якими розцінками на комірне жителі Хмельниччини увійдуть до економічно найскладнішого періоду року?

Природній газ — найбільш неоднозначний. Його вартість може відрізнятися у кожному окремому домогосподарстві або навіть на кожному поверсі багатоквартирного будинку на 1-5 гривень, оскільки тепер кожен може вибрати свого постачальника блакитного палива, яких на ринку України вже понад 60. Вартість доставки газу до споживача в середньому по Хмельниччині складає 1,72 грн./куб. м.

З електроенергією все більш однозначно, але існує певна «вилка». Якщо споживач витрачає до 250 кВт-годин на місяць — платитиме 1,44 грн за кожний; більше — 1,68 грн./кВт-годин. Нагадаємо, що жодних пільгових умов, як-то 90 коп за перші 100 кВт вже не існує.

Опалення могло б стати лідером здорожчання, але поки цього не сталося. Фахівці прогнозують, що попри багатомільярдні борги різних теплокомуненерго перед НАК «Нафтогаз», завдяки меморандуму між Асоціацією міст України та Офісом Президента вартість опалення, порівняно з минулим роком або не зміниться взагалі, або стане більшою не більше 10%. Однак слід зазначити, що світовим ринком енергоносіїв й досі лихоманить, а борги так і не списані.

А от холодне водопостачання лишається під великим питанням. На це суттєво впливають ціни на електроенергію, що споживають численні насоси, фільтри та інше обладнання водоканалів. Думки з цього приводу розходяться: або вартість води та водовідведення істотно не зміниться, або стрибне на 30%-40% угору. В будь-якому разі жителі Хмельниччини цього опалювального сезону витратять більше грошей. Але на скільки саме — скоро дізнаємося.