Область, Політика

«Хмельницькі у керма» — наші земляки займають ключові владні посади в Україні

Не секрет, що кожна влада в Україні намагалася розставити на головні посади у державі близьких людей, вихідців із певного регіону. Так у певний час на чолі держави стояли «донецькі», «вінницькі» та «дніпропетровські». Але за нової влади та нових часів ключові місця все більше займають «хмельницькі».

Першим із них на посаді заступника спікера Верховної Ради України став Микола Стефанчук. Але ставки зросли і віднедавна Стефанчук зайняв головне місце у ВР після відставки Дмитра Разумкова.

Другим важливим хмельничанином, безумовно, є Міністр Внутрішніх справ України Денис Монастирський. Відтак законодавчу владу та силовий блок очолюють наші земляки. Але окрім явних та публічних особистостей, особливо в оточенні Президента, є й інші впливові вихідці з Хмельниччини. Одним з таких був і Сергій Нижний, якого називали головним юристом Володимира Олександровича. Саме він, як випускник Хмельницького університету управління та права, де також навчалися Микола Стефанчук, Денис Монастирський та Сергій Мандзій, та дотичний до КВК-команди «Три товстуни», був знайомий з колишнім лідером «95-го кварталу» ще задовго до походу у велику політику й вирішував для студії юридичні питання. Сергію Нижному пророкували й більш амбітні політичні ролі у «ЗЕ-команді», однак внутрішні відносини розсудили інакше, а кар’єрний та, заразом і життєвий шляк хмельничанина перервала важка хвороба — 14 січня 2021 року він помер.