Кримінал, Місто

У Хмельницькому повітря в 6 разів гірше норми

Незалежні активісти з громадської організації «Фрі Ардуіно» вже рік проводять моніторинг якості повітря в обласному центрі Хмельниччини. І останні дані змушують волосся стати дибки: у місті зафіксовано різкий стрибок концентрації шкідливих речовин. Якщо для Хмельницького нормою є 50 балів за індексом якості (AQI), то зараз цей показник — 321 балів, що більше, ніж 6 разів! Аналогічні дані в нашій країні можуть траплятися лише у промислових містах з численними викидами підприємств в атмосферу.

Повітрям дихають усі, а значить хмельничани та гості міста наражаються на небезпеку. Шкідливі речовини з атмосфери можуть сильно впливати на стан навіть здорових людей. А для осіб з серцево-судинною недостатністю, захворюваннями легень та проблемами з дихальною системою загалом, кожен ковток «зіпсованого» повітря може виявитися фатальним.

Основну причину негативного стрибка вбачають у сезонному спаленні населенням трави та листя. Нагадаємо, що тепер це серйозне правопорушення, що карається ст. 77-1 адміністративного Кодексу у вигляді штрафу від 3060 грн. до 6120 грн.