Місто

Хто мусить відповісти за безглузду порізку дерев?

Обласний центр Хмельниччини завжди був зеленим та насадженим різноманітними деревами й кущами містом. Аж поки сучасні чиновники не дібралися до благоустрою і, так званої, декоративної обрізки дерев, що має не лише сумнівну доцільність, але вже й демонструє негативні наслідки. Відтак, після неправильного «омолодження» здаються мертвими та сухими дерева біля міського РАЦСу — тінистій колись алеї, де завжди робили перші спільні фото хмельницькі молодята.

Добре постраждали й дерева на вул. Староміській, що веде мешканців та гостей міста до парку культури й відпочинку ім. М. Чекмана. Замість зрізаних дерев тут висадили молоді платани: задумка, наче гарна, але ж реалізована бездумно! Відтак, платани вже майже дотягуються до ліній електропередач, що проходять прямо над саджанцями. Тож коли постане вибір, жертвувати деревом чи дротами — звісно, підпилювати будуть молоді насадження.

І таких прикладів у місті Хмельницькому можна нарахувати безліч. Однак відповідальним чиновникам усе це сходить з рук, а тому й надалі зелений образ центру Хмельниччини спотворюється все більше. Днями на ярмолинеччині любителю попиляти дерева у місцевому Національному паркові «Подільські Товтри» суд справедливо призначив три роки обмеження волі й на додачу — кофіскував бензопилу на користь держави. То чи не час уже відібрати пилки у міських комунальників та позбавити їхніх керівників з міської влади можливостей плюндрувати місто, що дісталося їм гарним, зеленим та ошатним?