COVID, Область

Чи вистачить мешканцям Хмельниччини коштів на отримання тисячі за вакцинацію?

Безумовно, топ-темою сьогодні по всій країні є обіцянка Президетна України Володимира Зеленського виділити вакцинованим українцям по 1000 грн. Повідомлення першої особи держави уже викликало хвилю теорій, думок та припущень: чи дійсно всі отримають гроші, чи насправді їх можна буде витратити лише на спортзал, музей чи транспорт, і чи вистачить грошей усім щепленим громадянам?

Журналісти «Богдан Ньюз» відійшли від стандартів шаблонного мислення, проаналізувати сказане Президентом з різних боків та, здається, віднайшли чітку відповідь, принаймні, на одне конкретне питання — кому дістануться кошти. Адже з офіційних джерел відомо, що на цю програму три мільярда гривень до кінця поточного року та стільки ж на початку 2022-го. За свіжою статистикою від МОЗ відомо, що одну дозу вакцини отримали більше 12 млн громадян, а подвійну — майже 9 млн. Тож шляхом нескладних математичних обчислень можемо зробити висновок — запланованих 6 млрд гривень на всіх ніяк не вистачить.

Але тут стає в нагоді статистика користувачів сервісу «ДіЯ», що за останніми даними коливається якраз у межах 6 млн. користувачів. У такому разі, якщо розділити озвучені мільярди бюджету на мільйони користувачів отримаємо приблизно по 1000 грн «на брата». Нагадаємо, що Президент сказав саме про це — гроші будуть нараховані у «ДіЯ».

Тому можемо порадити мешканцям Хмельниччини встановити застосунок на смартфон, якщо цього ще не зробили — отримати тисячу із «ДіЯ» більш вірогідно, ніж без нього.