Бізнес, Місто

Хмельниччину заполонила «чорна п’ятниця» — чи скрізь справжні знижки?

Ще одним трендом, що прийшов до нашого суспільства із Заходу та міцно тут вкоренився є «чорна п’ятниця» — найближчий до Дня Подяки останній день тижня, коли продавці пропонують неймовірні знижки на товари чи послуги. Слід сказати, що у США, звідки родом ця маркетингова традиція, знижки здебільшого дійсно відчутні. Однак у нас світовий тренд зазнав змін та інколи обертається для покупців скоріше народним висловом «біда чорна».

Цьогоріч на Хмельниччині «почорніли» ціни не лише у великих мережевих закладах торгівлі: про небувалі знижки повідомляли й дрібніші заклади оптово-роздрібної торгівлі. Навіть на центральному продовольчому ринку в обласному центрі продавці скидали декілька гривень за свої товари, мовляв: «на чорну п’ятницю».  Та разом із тим у багатьох великих та відомих торгових мережах обласного значення помічено випадки, так званого, «партизанського» маркетингу, коли товар продають за звичною ціною, але у перекресленій вартості подають невмотивовану завищену в рази суму. Це легко вводить в оману неуважних покупців.

Іншою типовою хитрістю на Хмельниччині можна вважати необумовлену суму знижки. Реклама каже про знижки до «чорної п’ятниці», а при оформлені покупки виявляється, що це всього 1-2% від вартості. Тож будьте пильними та не дозвольте обдурити себе на час «тотальних» знижок, що замість одного дня тривають подекуди тижнями чи місяцями.