Економіка, Область

Скільки коштуватиме перепис кожного мешканця Хмельниччини?

І знову піднімають питання загальнодержавного перепису населення — важливого заходу для кожної країни, що  дійсно турбується про власних громадян. В Україні це питання заплямоване ганьбою одразу декількох владних каденцій: останній перепис відбувався ще 2001-го року і з того часу всі можновладці нехтували переписом із посиланням на нестачу коштів.

Найближчий перепис має відбутися 2023-го року після ретельної підготовки і усе разом коштуватиме бюджетові близько 5 мільярдів гривень. Навіть за найбільш оптимістичними припущеннями щодо кількості жителів України, які називають цифру 44,13 мільйони осіб (на 2020 рік), не важко встановити, що приблизна вартість підрахунку 1 українця вписується у 120 гривень.  Населення Хмельницької області, в умовах нестачі даних, оцінюють у межах 266 000 осіб. Таким чином для нашої області перепис населення може коштувати близько 32 мільйонів гривень.

Значна сума, на перший погляд, виявляється не надто й великою. Приміром, заробітна платня лише топ-чиновників НАК «Нафтогаз України» цьогоріч склала 82,29 мільйонів гривень. Однак це ганьбою, чомусь не вважають, тому й досі визначають кількість населення нашої держави за припущеннями й картами Таро замість свіжих статистичних даних.