Економіка, Область

Людей змусять чимало платити за випас худоби, збір грибів та квітів

За гучними скандалами кінця 2021-го року для жителів Хмельниччини, як і цілої країни, залишилися непоміченими владні нововведення, що все глибше лізуть до кишень людей та можуть стосуватися кожного. Так, 23 грудня, на засіданні Кабміну ухвалили рішення про стягнення штрафів за збитки природньо-заповідному фондові та їхні розміри. І якщо штрафи за спалення сухої трави, вбивство диких тварин та самовільну вирубку дерев здаються вам цілком справедливими, то зважайте й на інші види покарань, передбачених рішенням.

Отож за кожний зрізаний без ліцензії гриб доведеться сплатити 75 грн., за кожну зірвану квітку — 30 грн., кілограм диких ягід — 378 грн., а інших плодів та горіхів — аж 1154 грн. Не вдасться більше й прогодувати свійську тварину: за самовільний випас до казни змусять сплатити від 251 до 745 гривень за голову, залежно від виду.

Тож тепер усім грибникам чи знавцям лікарських трав слід подумати — а чи зможуть вони собі дозволити таке хобі, коли кошик знайдених грибів чи оберемок квітів може вартувати, як легковик із пробігом. У більш скрутне становище влада ставить і власників худоби — де її випасати чи проводити заготівлю корму? Для багатьох доведених до зубожіння жителів сільської місцевості корова чи коза є чи не єдиним джерелом доходу, якого цих людей вкотре позбавили.

І ще одним «незручним» питанням лишається: а чи сплатять оновлені астрономічні штрафи, приміром, власники елітної нерухомості у природоохоронних зонах, для зведення якої вирубали дерева, перекопали гектари ґрунтів та витоптали мільйони диких квітів?