Бізнес, Економіка, Область

Чому продукти на Хмельниччині дорожчі, ніж у Польщі?

Наша область має значні природні ресурси для виробництва продуктів харчування, а цьогоріч навіть вирвалася у лідери зі збору врожаїв по всій Україні. Однак продукти харчування, за підрахунками експертів, у нас щонайменше на 8% дорожчі, ніж у сусідній Польщі. І це за умови, що українці загалом витрачають на їжу близько 46% усіх доходів, коли поляки — лише 12%.

Економісти пояснюють такий феномен принаймні трьома факторами. По-перше, в нашій державі в 4 рази більший ПДВ на продукти харчування: 20% супроти 5% у західних сусідів. По-друге, державні дотації аграрного сектору в усіх країнах Євросоюзу, що становить 60%. Нарешті, по-третє, експорт українських продуктів до країн ЄС має жорсткі квоти, тож усе, що не можуть продати за кордон прагнуть збути всередині країни за максимально-вигідними для підприємців цінами.

Можна відшукати ще з десяток інших причин, але допоки факт лишається фактом: заробітчани й туристи з Хмельниччини їдуть до Польщі за кращою зарплатнею чи гарними враженнями, але повертаються неодмінно з торбами тамтешніх продуктів, що коштують відчутно дешевше.