Бізнес, Економіка, Місто

Молоді спеціалісти з Хмельницького масово виїжджають до Києва та Львова

Ми вже звикли чути, що молоді жителі нашої області активно їдуть на навчання та заробітки закордон. Але й ті, хто лишається в межах країни, неохоче лишаються в територіальних межах рідної області. Закономірно, що зі сіл та районів молодь спершу прямує в обласний центр, де більше вищих навчальних закладів та, наче, більше перспектив у роботі. Однак скільки б в рамках піару не розповідали, що місто Хмельницький — найкомфортніше місто для життя та мало не в Європі, статистика міграції молодих спеціалістів звідси жахає.

Приміром, за даними літнього дослідження ресурсу DOU, після закінчення навчання у Хмельницькому лишається всього близько 23% молодих спеціалістів зі сфери ІТ. Решта — масово виїздять до столиці, Вінниці, Харкова чи Львова. До слова, у Львів щороку прямує навіть 1% київських «айтішників», де на них чекають одні з найкращих умов роботи й проживання.

Схожа ситуація і за іншими спеціальностями. Тому досить скоро вся Хмельниччина, разом з обласним центром, може значно збідніти саме на молодь. Із такими показниками буде важко здобути бажану перемогу на Конкурсі «Молодіжна столиця України», в якому хмельничани активно беруть участь. 2019-го року нею стало місто Кам’янець-Подільський, 2020-го — Тернопіль. Однак для впевненої перемоги слід мати, власне, молодь, якої в нашому випадку починає бракувати.