Культура, Область

Одне з п’яти найкращих місць України для зимового екотуризму — на Хмельниччині

Державне агентство розвитку туризму визначилося з топ-5 найпривабливіших місць у межах держави, куди варто з’їздити на вікенд любителям активного екологічного відпочинку. Серед них: національні парки: «Синевир», «Галицький національний природній парк», «Святі гори», «Тузлівський лиман» і наші «Подільські Товтри». Зазначається, що у цих місцинах можна не лише вдихати чисте повітря й милуватися краєвидом, але й побачити диких звірів та птахів.

Перлиною «Подільських Товтр» у нашій області є відома Бакота, чарують своєю величчю Совиний Яр та пагорби Чотири Кавалери. Загалом у національному парку, що також носить назву народну  назву «Медобори», налічується 160 товтр, середня висота яких сягає 60-65 м над поверхнею та 400 м над рівнем моря відповідно. Загалом це унікальне геологічне утворення, що не має аналогів у світі та розташоване лише у межах Хмельниччини. Тому відпочинок тут може дійсно стати чудовою альтернативою навіть закордонним поїздкам.

І хоча зима, традиційно вважається несезонною порою року на Бакоті, тим не менш і в цей час тут є чим зайнятись. Взимку працює декілька садиб, зокрема “Дім мандрівника” в Гораївці, яка пропонує нічліг в теплій глиняній хаті, що опалюється дровами. Пропонується прокат бігових лиж (до Бакоти на лижах 3 км), гарячий ґжанець (глінтвейн) з додаванням місцевих лікарських рослин. Також можна відвідати музей в Чабанівці або підприємство Миколи Прудивуса “Перлини Бакоти”