Область

Куди тікати з Хмельниччини у випадку повномасштабної війни?

Румунія готовиться приймати біженців з України.

Евакуація мирного населення є невід’ємною складовою будь-яких збройних конфліктів. Хмельниччина, з розташованою тут воєнною інфраструктурою, має особливе стратегічне значення на мапі України. Тож у випадку відкритого збройного вторгнення наших агресивних сусідів, не завдати хоча б ракетно-бомбового удару по військових частинах нашої області, яких чимало, буде нерозважливо з точки зору ворога.

У будь-якому випадку, люди занепокоєні та шукають варіанти швидкої евакуації у разі початку війни. Східний та північний напрямки завідома програшні — там, власне, Росія та її союзна Білорусь. Більшість орієнтована на захід, а точніше на Польщу. Однак до кордону не так вже й близько, а ще туди вже націлили погляди жителі всієї Західної України. Тож перетнути кордон у разі паніки буде практично неможливо.

На півдні ж маємо Молдову і це найближча до нашої області іноземна держава. Однак і тут знаходиться російська «міна сповільненої дії» у вигляді самопроголошеного Придністров’я, з території якого також можуть наступати війська агресора. Але також на півдні знаходиться й Румунія, до кордону з якої від крайньої південної точки Хмельниччини менше ста кілометрів навпростець і менше ста п’ятдесяти офіційними шляхами. Більше того: 23-го січня очільник Міноборони Румунії Васіле Динку заявив, що їхня країна сподівається на краще, але готується приймати біженців з України та надавати нашим громадянам гуманітарну допомогу.  

Не лише мешканці Хмельницької області та України, але й вся Європа зараз живе надією, що все загострення минеться без трагічних наслідків. Але, як казали ще у Давньому Римі: «Хочете миру — готуйтеся до війни».