COVID, Кримінал, Місто

В аптеках Хмельницького помітили незареєстрований препарат від COVID

МОЗ засумнівалося у справжності ліків і пригрозило аптекам позбавленням ліцензії. Також у МОЗ нагадали, що Молнупіравір буде доступний безкоштовно тим, хто його потребує, але за призначенням лікаря.
У деяких аптеках Хмельницького продають незареєстрований в Україні препарат від коронавірусу Молнупіравір. Про це у четвер, 10 лютого, повідомляє прес-служба МОЗ.
“Препарат, який є у продажу, не зареєстрований в Україні, а отже, продавати його у вільному доступі заборонено. Також МОЗ не відповідає за сам препарат, який, можливо, є фальсифікатом і несе загрозу для життя пацієнтів”, заявив перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комарида.
У МОЗ зазначили, що поки не планується реалізація зареєстрованого в Україні препарату Молнупіравір через аптечну мережу, він буде доступний українцям, які його потребують, абсолютно безкоштовно, тільки за призначенням лікаря.
У МОЗ також зазначили, що продаж незареєстрованих ліків є порушенням ліцензійних умов та карається відповідно до законодавства.
Нагадаємо, наприкінці грудня повідомлялося, що Україна придбає 300 тисяч курсів Молнупіравіру і застосовуватиме його для лікування від коронавірусу в перші дні захворювання.
А у січні у МОЗ повідомили, що зареєстрували Молнупіравір як препарат для екстреного застосування при лікуванні коронавірусу.