Бізнес, Економіка, Місто

Хмельницький завод із виготовлення цвяхів Нейл купує Група ТАС Сергія Тігіпка

«Купівля підприємства з виготовлення цвяхів, що займає понад 30% всього ринку, дозволить групі ТАС зміцнити свої позиції в промисловому сегменті та посилить її синергію з потужностями ПрАТ Дніпрометиз», — зазначили в групі ТАС.

Тігіпко заявив, що «попри нагнітання ситуації навколо України, група продовжує підтримувати вітчизняну промисловість», і закликав бізнес «замість виведення капіталу за кордон — вкладати кошти у підтримку та розвиток національної економіки».

«У нинішній ситуації ми всі повинні продемонструвати консолідацію, займаючись кожен своєю справою: влада — створювати умови для розвитку бізнесу, бізнес — займатися розвитком виробництва, а військові – гарантувати безпеку наших кордонів», — додав він.

За словами Тігіпка, найближчим часом ТАС оголосить про придбання ще однієї компанії.

ТАС — велика фінансово-промислова група. В інтерв’ю НВ у лютому 2019 року Тігіпко говорив, що прибуток усієї групи в 2018 році склав 2,8 млрд грн. Фінансовий сектор забезпечив понад половину — 1,5 млрд грн, аграрний — 720 млн грн, промисловий — 391 млн грн.

Серед активів у промисловості та транспорті – Дніпровагонмаш, Дніпродзержинський сталеливарний завод, Дніпрометиз, асфальтобетонний завод Столичний, вантажні залізничні перевезення ТАС Логістик, виробник соків Інтерджус. У фінсекторі ключовими активами є ТАСкомбанк (проекти Спортбанк, Ізібанк), Універсал Банк (проект monobank), страхова група ТАС.

Згідно з держреєстром, власником ТОВ Нейл є ПАТ Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестфонд Славбуд, а бенефіціаром з непрямим вирішальним впливом 61,03% – Ольга Марченко. Компанія була заснована у 1994 році. У 2018 році об’єдналася з ТОВ Авісметіз. За дев’ять місяців 2021 року виручка ТОВ Нейл склала 170,7 млн грн за чистого прибутку 2,1 млн грн.