Війна, Область

Що слід знати кожному про територіальну оборону Хмельниччини?

Події на Східному кордоні змінюються настільки швидко та кардинально, як і плани та обіцянки наших північних сусідів, тому питання територіального захисту лишаються актуальними по всій країні. Однак для багатьох тема створення батальйонів ТрО лишається розмитою, тож ми зібрали найголовніше для мешканців Хмельницької області.

Сили територіальної оборони — спеціалізовані формування, що покликані протидіяти військовим загрозам, сприяти захисту населення й майна від надзвичайних ситуацій в межах визначеної території. Всього в Державі створено 25 бригад, що об’єднають 150 батальйонів — по 1 на кожен район. Як відомо, після реформи в нашій області є три райони, однак батальйонів у нас чотири: своє власне формування отримав Старокостянтинів, оскільки тут зосереджені важливі стратегічні сили ЗСУ та достатньо досвідчених військових, які здатні сформувати ядро батальйону.

Записатися до ТрО може кожен бажаючий у віці від 18 до 60 років; винятки лише для осіб, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини та судимі двічі та більше разів за умисні злочини. Участь у формуваннях тероборони цілком добровільна.  Навчання у мирний час проходять вихідними за потреб кожного окремого батальйону. На учасників ТрО розповсюджується дія Закону «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а одною з головних переваг є несення служби поруч з домом на час надзвичайних ситуацій.

Загони територіальної оборони, по суті, є легкою піхотою, позбавленою військової техніки; бійці не проводять братимуть участь у бойових зіткненнях зі супротивником замість ЗСУ та не полишатимуть меж своєї території. Однак озброєні патріотичні люди на місцях зможуть стати надійною опорою на місцях для нашої армії та серйозною перешкодою для всіх можливих окупантів.