Війна, Область

З березня 2022 року ЮНІСЕФ та Українська фундація громадського здоров’я по всій Україні запустили 50 мобільних команд. П’ять з них працюють на території Хмельницької області

Кожен п’ята родина, яка звертається по допомогу до мобільних команд, потребує психологічної підтримки

Про такі висновки повідомляють мобільні команди ЮНІСЕФ та Української фундації громадського здоров’я, які працюють на Хмельниччині. Серед інших найбільш поширених звернень, з якими сім’ї приходять до мультидисциплінарних мобільних команд, є запит на отримання медичної допомоги (17%), допомоги в оформленні соціальних виплат (15%), гуманітарної допомоги (14%), сприяння у працевлаштуванні (11%) та пошук житла (6%).   

З березня 2022 року ЮНІСЕФ та Українська фундація громадського здоров’я по всій Україні запустили 50 мобільних команд. П’ять з них працюють на території Хмельницької області — у Чемерівцях, Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Ізяславі та Дунаївцях.

За перші кілька місяців фахівці надали допомогу більш як 16 тисячам людей, які постраждали від війни, зокрема йдеться про сім’ї з дітьми. Всього було надано понад 68 тисяч послуг, кожна четверта (24%) послуга мобільних команд була надана дітям, а 4% звернень за допомогою надійшло від людей з інвалідністю.

Одна із задач мобільних команд — виявляти людей, зокрема, дітей, які постраждали від насильства чи жорстокого поводження. З початку війни мобільні бригади ЮНІСЕФ отримали 3 тисячі таких звернень. Мобільні команди надають екстрену допомогу: консультують про доступні послуги, стабілізують емоційний стан постраждалих, разом з клієнтами складають план дій, за потреби шукають тимчасовий прихисток та перенаправляють за спеціалізованою підтримкою, у тому числі на психологічну реабілітацію.

Мультидисциплінарна мобільна команда надає соціально-психологічну допомогу людям, які постраждали від війни. Ідеться про першу психологічну допомогу та психологічну підтримку, юридичне консультування, соціальні підтримку та обслуговування, медичну допомогу (консультування, онлайн-зв’язок із лікарями, перенаправлення до інших фахівців), надання гуманітарних наборів та інформаційних матеріалів.

До складу команди входять психолог, соціальний працівник, юрист та медик. Мобільні бригади працюють у центрах підтримки вимушено переміщених людей, на Дитячих точках “СПІЛЬНО”, на власному авто виїжджають до місць, де потрібна допомога, а також консультують постраждалих дистанційно — телефоном або за допомогою відеозв’язку. Звернутися за підтримкою мультидисциплінарних мобільних команд можна за телефонами, вказаними за посиланням.