Війна

Кому на Хмельниччині доступне опалення буржуйками?

До початку опалювального сезону, що може стати одним з найважчих за останні десятиліття, увага українців прикута до різноманітних методів автономного опалення. Одним із лідерів є встановлення буржуйки і сьогодні ми розкажемо про переваги, недоліки та небезпеки цього методу.

Найперше почнемо зі слова: «буржуйка» — це тривіальна збірна назва металевих твердопаливних печей, що активно використовуються з початку ХХ століття. В ті часи такі засоби обігріву з’являлися у більш заможних людей, яких в простонародді кликали «буржуями». Також відомі назви «окопна піч» за використання на фронтах Першої та Другої світових воєн.

Зараз пропозиція фабричних виробів просто вражає: як різноманіттям, так і ціною, однак багато людей полюбляють майструвати печі власноруч, додавати до простої конструкції концептуальні рішення та навіть декорувати свої буржуйки. Однак найбільше протирічь викликає не форма, а паливо — дрова, пелети, брекети тощо. Все це тверді матеріали, що при згоранні виділяють не лише тепло, але й чадний газ, висока концентрація якого є згубною для людини. Саме тому відведення диму із житлової зони є першочерговим питанням. І тут слід зважати, що продукти згорання не повинні шкодити як власникам буржуйок, так і їх оточенню.

Саме це є головною причиною, чому такі печі не можна встановлювати у багатоквартирних будинках, де може бути передбачено відведення продуктів згорання газу, але не твердого палива. Інша причина — пожежна небезпека, оскільки в буржуйках неминучим буде контакт із відкритим вогнем. Тому самовільне встановлення таких пристроїв у квартирах нелегальна, а відповідальність за можливі наслідки передбачена у ст. 270 ККУ.

Але й власникам приватних будинків слід бути насторожі: без досвіду правильно встановити буржуйку досить важко та небезпечно. Слід враховувати можливі витоки чадного газу, близькість до легкозаймистих предметів й направлення теплової радіації. Тому якщо ви маєте можливість придбати на зиму таку пічку, обов’язково проконсультуйтеся щодо його використання з експертами.

Таким чином до безумовних переваг буржуйки можна віднести автономність та вартість опалення: подавати тепло можна практично в будь-який час та у необмеженій кількості. Всі види можливого твердого палива обійдуться в рази дешевше за електроенергію чи природній газ. До недоліків ми зараховуємо підвищену небезпеку використання, пов’язану з вогнем та задимленням. Іншим моментом є обмеженість пристрою: буржуйка здатна обігрівати лише приміщення, в якому встановлена, приміром кімнату. Обігріти все житло однією пічкою без включення її у якусь опалювальну мережу просто неможливо.

В подальших матеріалах на Bogdan News ми розглянемо й інші методи опалення та пристрої, аби ця осінь та зима стали для жителів Хмельниччини не такими холодними.