Аналітика, Область

Чи варто жителям Хмельниччини розраховувати на обігрів тепловентиляторами?

Раніше ми розповідали про можливість використання пічок-буржуйок для обігріву на час опалювального сезону. Зараз хочемо звернути увагу на інший тип обігрівачів, що найбільше розповсюджені серед населення, однак за збігом багатьох факторів мають найменше розуміння свого призначення у населення. І частково тому спричиняють найбільше проблем — тепловентелятори.

Електричний прилад, що містить всередині пропелер для перегону повітря крізь нагрівальні пристрої, серед людей здобув назву «дуйка» чи лагідно «дувчик». Ними рятуються на час перехідних періодів між порами року в оселях та на робочих місцях, прогрівають приміщення вечорами чи створюють тепло там, де його, по суті, бути не може: у льохах, теплицях чи коморах. На жаль, простота використання та широка пропозиція від продавців створила сформувала до цих приладів легковажне ставлення у людей, що часто призводить до негативних наслідків.

Найбільш розповсюдженими є вироби з потужністю від 1000 до 2000 Ват і найголовніше, що слід розуміти пересічним користувачам — цього вистачає максимум для обігріву окремого приміщення площею до 10 м2. Марно й сподіватися використовувати електровентилятори для постійного опалення у холодну пору року: жодний з переносних приладів на це не здатний, а головне — не розрахований. Тому «дуйки» можуть бути використані для ситуативного або екстреного нагріву повітря в приміщенні, а нехтування цим правилом призведе до поламки приладу в кращому випадку, перенавантаження електромережі чи займання у гіршому.

Дійсно головна перевага тепловентиляторів, це здатність найшвидше нагріти повітря в приміщенні. За рахунок циркуляції крізь розжарену спіраль, керамічні пластини чи ТЕНи повітря швидко вбирає тепло й так само швидко передає його оточенню. Разом із тим активно випаровується наявна волога, тому кажуть, що «дуйки» пересушують повітря, від чого печуть очі та дихальні шляхи.

Всі без винятку тепловентилятори потребують для роботи багато електроенергії, тому економними їх назвати не можна, навіть за наявності пристроїв для керування потужністю. Підключення пристрою до спільного джерела живлення з іншими споживачами може викликати коротке замикання в електромережі та її псування її вузлів. Жодну «дуйку» не можна накривати — утруднення циркуляції повітря швидко виведе з ладу агрегат із пропелером навіть у режимі вентилятора, коли теплові елементи не під напругою.

Таким чином мати в господарстві тепловентилятор потрібно кожному, але користуватися ним слід лише у зазначених інструкцією з експлуатації випадках. Тому не слід покладати особливих надій на різноманітні «дуйки» перед початком опалювального сезону: для постійного обігріву вони категорично протипоказані й варто розглянути інші, більш безпечні та економні варіанти. У наступних статтях ми про такі й розкажемо.