Економіка, Область

Хмельничани обирають конвектори чи керамічні панелі?

Раніше ми писали про пристрої для обігріву, використання яких було обмежене за часом або пов’язане з певними видами небезпек: займання, задимлення чи перенавантаження. Сьогодні розглянемо альтернативні методи, що можуть направду конкурувати з централізованим опаленням з невеликими ризиками. Мова піде про конвектори й теплові панелі.

Найпростіше пояснення, що таке конвектор — це пристрій, що використовує здатність повітря до конвекції, а саме: холодне повітря спускається донизу, нагріте — підіймається догори. Ви можете зустріти й газові конвектори, що монтуються у приміщеннях, переважно під вікнами, і поводяться, як такі собі автономні пічки, але найбільше розповсюджені електричні конвектори. Дизайнери адаптують їх під вигляд сучасних радіаторів із решітками у верхній частині — обов’язкова умова, що забезпечує відведення нагрітого повітря, тому в жодному разі не може бути закритою.

Всередині електричного конвектора — розжарена спіраль або ТЕНи — як і у випадку фену чи тепловентилятора, але без пропелера.  Конвектор використовує суто природні фізичні властивості повітря, практично безшумний (можливе приглушене потріскування нагрітого теплового елементу) та відносно безпечний: всі елементи знаходяться всередині й навіть у разі займання чи розплавлення вогонь навряд вийде за межі залізного корпусу. У конвекторів зазвичай є пристрої для керування потужністю та автоматична система контролю температури, тож вони розраховані на безперебійне використання впродовж тривалого часу. Такі пристрої споживають на 30%-40% менше електроенергії, ніж тепловентилятори.

Керамічні панелі також застосовують здатність повітря до конвекції, однак суто направленої дії. Вони слабо гріють повітря довкола, однак передають тепло інфрачервоним випроміненням на віддалені предмети та нагрівають їх. Це уповільнює процес нагрівання приміщення, однак має більш тривалий ефект: нагріті предмети віддаватимуть тепло повітрю довше, ніж у зворотному порядку, тому й, скажімо, в кімнаті буде тепло тривалий час навіть після вимкнення обігрівача.

Керамічні панелі майорять різновидом кольорів та декору гладенької нагрівної поверхні. Вони абсолютно не сушать повітря, як електричні конвектори, також цілком безшумні та ще більш безпечні: ТЕНи надійно вбудовані у кераміку. Разом із тим це практично унеможливлює ремонт таких пристроїв: якщо ТЕН раптом згорів — замінити його неможливо. Також теплові панелі не здатні вправно регулювати потужність та вимірювати температуру довколишнього середовища: вони просто випромінюють тепло в надії, що воно досягає бажаного отримувача. Має така здатність і свою перевагу — керамічні панелі споживають на чверть менше електроенергії, ніж електричні конвектори.

Отож для помірно континентального клімату Хмельниччини обидва різновиди приладів цілком пасують. Наразі ринок починає сповнюватися новими розробками різних виробників, де теплові панелі використовують всередині конвекторів та комбінують технології між собою найрізноманітнішим способом. Багато новинок заслуговують уваги, але тут постає питання вартості: будь-яка керамічна плита відчутно дорожча й так не дешевого електричного конвектора. Однак всі ці пристрої є легкомобільними, тож можна сміливо інвестувати у тепло власної: у разі переїзде, скажімо, ваші прилади помандрують із вами.