Область

Сім місяців у селі Меджибізької територіальної громади живе сім’я переселенців Галицьких з Донецької області

Як виїхали з Донеччини, не маючи бензину та як прийняли внутрішньопереміщених осіб у селі на Хмельниччині дізнавалось Суспільне Хмельницький.

Біля Меджибізької селищної ради зібралась сім’я переселенців Галицьких. Всього у родини дев’ятеро дітей, з яких двоє повнолітніх живуть в інших областях. Ніна Галицька розповідає, з Донецької області разом із сім’єю виїхали 28 березня, коли поблизу будинку було чути вибухи.

“Діти дуже боялися. Спали в джинсах, щоб одразу піднятися й спуститися в підвал. І коли вже діти 27 числа ввечері прибігли й кажуть: “Поїхали вже куди-небудь, бо ми вже не спимо”, тоді ми вирішили, що потрібно евакуюватись”, – розповіла Ніна.

Виїхати з області було складно, каже жінка: “З 24 лютого вже заправки не працювали в Донецькій області. Бензину не було. Для того, щоб виїхати, потрібно було бензин і ми нашим солдатам відвозили продукти, пиріжки пекли, сигарети передавали, те, що треба було їм. А вони нам дали бензину. І ми на цьому бензині доїхали до Кропивницького, з Кропивницького заправилися і далі вже на Хмельницький”.

Зупинились, продовжує жінка, у селі Голосків Меджибізької громади. Місцеві жителі зустріли як рідних.

“Нам в штабі запропонували будинок в селі Голосків. Там не було продуктів, не було нічого. На наступний день нам староста, місцеві, волонтери привезли багато різних продуктів. Поприносили всі, що можуть. Вони до сьогоднішнього дня допомагають: то яблука, то мед, молоко дадуть. Ми думали, що буде гірше”, – говорить переселенка з Донецької області.

У рамках проєкту “Екстрена допомога та захист людей, які постраждали від конфлікту в Україні”, благодійний фонд Карітас-Хмельницький допомагає сім’ям переселенцям, розповідає фасилітатор по роботі з громадами Анна Буткевич. Каже, наразі, сім’я Галицьких попросила у фонду бойлер.

“З сім’єю ми вже знайомі декілька місяців. Ми привозили їм різні речі побутового вжитку: ковдри й посуд. І наші дівчата реєстрували їх на грошову допомогу. За ці гроші вони зібрали дітей до школи. І зараз допомагаємо їм такими речами, як бойлер, від них був запит”, – каже волонтерка.

Соціальні педагоги благодійного фонду вчетверте приїжджають до Меджибізької тергромади, аби проводити із дітьми-переселенцями майстер-класи.

“Ми малюємо, ми граємо в рухливі ігри, а сьогодні ми приїхали із майстер-класом. Сьогодні ми розвиваємо дрібну моторику рук. Через те, що в нас є шнурівка і ми розвиваємо свої пальчики. Завдяки пальчикам і рукам ми розвиваємо наш мозок”, – каже аніматорка Леся.

Переселенка з Донеччини Вероніка Галицька доєдналась до майстер-класу не вперше. Дівчина говорить: “Тут я була вже чотири рази, мені дуже подобається тут займатися чимось, робити поробки. Мені тут подобається, дуже класно. Сьогодні ми робимо ангела, який буде нас охороняти”.

Ніна Галицька каже, що хочуть і надалі залишатися на Хмельниччині й планувати майбутнє життя тут.

за матеріалами suspilne.media