Область, Подія

В Хмельницькій області заборонено діяльність промосковської УПЦ (РПЦ)

Від сьогодні, 4-го квітня, рішенням позачергової сесії Хмельницької обласної ради, так звана Київська метрополія Української православної церкви, більш відома, як УПЦ московського патріархату визнана поза Законом. Своє вагоме «За» віддали 46 депутатів, жодного голосу проти чи утримання, хоча один учасник засідання просто не проголосував.

Власні сесії провели також депутати Хмельницької та Кам’янець-Подільської міськрад, на яких погодили аналогічні рішення та позбавили промосковські релігійні громади прав на користування земельними ділянками. Всього у Хмельницькому повернуто 13 земельних ділянок, однак ще 6 знаходяться у приватній власності УПЦ, а 3 — у власності інших установ, приміром МАУП та обласної лікарні.  На додачу депутати різних рівнів склали звернення до Верховної Ради України, ГУ НП та СБУ з проханням заборонити УПЦ (мп) на Законодавчому рівні та належне розслідування недільної сутички у Свято-Покровському соборі.

Тим часом вже екс-очільник Хмельницької єпархії, Митрополит Хмельницький та Старокостянтинівський Антоній, якого ще вчора замінили архієпископом Віктором Баришівським, готовий перейти до ПЦУ, але скаржиться, що всі його священики розбіглися й вирішувати таке важливе питання просто ні з ким.