IT
Бізнес, Економіка, Місто

Які перспективи роботи мають хмельничани у сфері IT?

Ринок високих технологій з початком війни приніс Україні рекордні за всю історію 7,34 мільярди доларів при тому, що кількість персоналу скоротилася на 13%. Віддалена робота дозволяє претендентам з Хмельницької області змагатися за посади як у Хмельницькому так і у компаніях по всій країні. Але конкуренція надзвичайно висока — 8,5 охочих на місце, що у цифрах становить 77 тисяч безробітних айтішників, які активно шукають  роботу.

Разом з тим, за останні три місяці, вітчизняні IT-компанії збільшили кількість найманих працівників, чия діяльність не потребує програмування: менеджерів з продажу — вдвічі, маркетологів — більше на 67%, художників — більше на 53% та QA Automation — більше на 14%.

Однак на 17% скоротився найм звичайних тестувальників, що може свідчити про перенасичення ринку праці спеціалістами цього профілю. Зарплата новачків та працівників з мінімальним досвідом лишилася на рівні до 500 доларів, тож охочим мешканцям Хмельниччини варто пробувати свої сили та розвивати набуті навички.

Як коментує ситуацію ІТ Кластер Хмельницького, знайти роботу в ІТ компаніях без досвіду наразі не є можливим, і ситуація коли відразу після курсів можна було влаштуватись на посаду джуніора, вже давно в минулому.