Бізнес, Економіка, Область

ТОП-5 професій, які будуть затребувані на Хмельниччині після війни

Через вторгнення Росії тисячі українців втратили роботу, багатьом довелося перекваліфікуватися. Після війни ситуація на ринку праці зміниться ще більше. Частина популярних професій утратить актуальність, а найбільш затребуваними стануть фахівці з відновлення країни.

1.Будівельники, архітектори.

Від атак російських військ інфраструктура багатьох українських міст сильно постраждала, зруйновано житлові будинки, адміністративні будівлі, дороги та комунікації. Тому після закінчення військових дій найбільша потреба буде у спеціалістах будівельної сфери.

Для будівництва та реконструкції об’єктів залучатимуть архітекторів, проектувальників, технологів, дизайнерів.

Також актуальними стануть робітничі спеціальності:

  • зварювальники;
  • столяри;
  • муляри;
  • маляри;
  • слюсарі;
  • електрики;
  • облицювальники;
  • фахівці з озеленення.

2. Інженери.

Для відновлення фабрик, заводів, комбінатів потрібні будуть інженери у сфері будівництва, машинобудування.

3. Транспорт та логістика.

Після війни зросте попит на логістичні професії, починаючи від водіїв, операторів перевезень до працівників портів, транспортних терміналів. Це пов’язано з тим, що після закриття сполучення з Росією та Білоруссю Україна може успішно включитися у міжнародні транспортні коридори.

Також водії будуть потрібні при відновленні інфраструктури міст, на будівництві, в агропромисловому секторі.

4.Менеджери з продажу, маркетологи.

Раніше популярні професії маркетолога та менеджера з продажу залишаться на ринку праці і після війни, але передбачається, що попит споживачів зміститься.

Актуальними стануть будівельні товари та послуги з ремонту. Тому більше будуть потрібні фахівці зі знанням цієї сфери.

5. Енергетики.

Енергетична незалежність стане одним з основних завдань у Європі та в нашій країні після війни. Розвиток альтернативної енергетики, розробка власних родовищ, розвиток інфраструктури з розподілу енергії викличе попит на ринку праці на професіоналів у сфері енергетики.

6.Програмісти.

ІТ-сфера в Україні продовжить розвиватися. Після закінчення війни будуть потрібні програмісти, які спеціалізуються на цифровізації економіки, сфері цифрової безпеки. Оскільки передбачається, що український бізнес переходитиме на цифрові продукти, щоб мінімізувати можливі втрати у разі нових небезпек.

7. Психологи.

Війна залишила важкий відбиток у житті кожного українця. Для багатьох потрясіння останніх місяців неприємно позначилися на здоров’ї у вигляді панічних атак, неврозів.

Психологічна підтримка під час війни та після її закінчення буде дуже важливою  і для військових, і для мирних громадян. Затребуваними будуть психологи та психотерапевти, зокрема й дитячі психологи.

8.Правоохоронці.

Працівники поліції у повоєнний період будуть затребувані для посиленого захисту правопорядку за можливих випадків мародерства, крадіжок.

9.Лікарі.

Медичні працівники потрібні у будь-який час. Але після закінчення війни найактуальнішими виявляться професії хірурга, кардіолога, реабілітолога, фізіотерапевта, спеціаліста лікувального масажу.