Бізнес, Війна, Економіка, Область

В містах Хмельниччини можуть забрати частину надходжень до бюджету від податків на зарплату військовим

Приголомшлива новина пролунала з Кабміну: при планування держбюджету на 2024-й рік спрямувати усі надходження від податку на доходи фізичних осіб з виплат військовим до центральної державної казни. Наразі 64% цього податку лишаються в місцевих бюджетах та становлять вагому частину дохідної частини. Деякі експерти, громадські активісти й аналітики вже висловили думку, що це необґрунтоване та навіть шкідливе рішення з багатьох причин:

  • Витрати місцевих громад набагато відкритіші в порівнянні з менш прозорим бюджетом країни, тож вилучені кошти можуть бути частинами різних корупційних схем;
  • Податки з військових наповнюють бюджети громад їхнього проживання, а отже йдуть на підтримку їхніх сімей в той час, коли захисники перебувають на фронті;
  • Держава лише братиме, але не пропонуватиме якесь вмотивоване заміщення нестачі місцевим бюджетам;
  • Значні суми з бюджетів громад і без того йдуть на підтримку ЗСУ — навряд чи подібна підтримка лишиться після нововведень.

Станом на сьогодні допомога ЗСУ з місцевих бюджетів громад нашої області склала 562 400 000 грн. Найбільше від рішення Кабміну постраждають Хмельницька, Кам’янець-Подільська та Старокостянтинівська громади, що мають значну кількість військовослужбовців та найбільше надають допомоги армії в умовах війни.