Війна, Область

Хмельниччина серед лідерів браку робочих кадрів та кількістю «ухилянток»

За майже 20 місяців війни наше суспільство звикло до слова «ухилянт», яким позначають чоловіків, які уникають мобілізації. Однак дедалі частіше на слуху феміністів термін «ухилянтка» що позначає жінку з території без військових дій, яка залишила країну, роботу чи навіть сім’ю під маркою війни.

Найчастіше про «ухилянток» згадують в контексті трудових ресурсів. Вся Україна переживає значний брак кадрів: чоловіки зайняті війною, а жінок — просто не вистачає. Хмельницька область за кількістю відкритих вакансій, більшість з яких підходять жінкам, — серед анти-лідерів: 61% в порівнянні з довоєнним періодом. Більше лише на Івано-Франківщині (87%) та на Закарпатті (104%). І хоча на Хмельниччині немає бойових дій, кількість наших жінок, які за час війни кинули все та виїхали за кордон — просто вражає. Прикро, але більшість наших «ухилянток» просто живуть у Європі на державну допомогу та інколи знаходять час відвідати Батьківщину для косметичних процедур, що в нас набагато дешевші, ніж за кордоном.

Як наслідок, економіка Хмельниччини та державний сектор просто не мають трудового ресурсу для зростання чи, бодай, зміцнення. Поряд із цим вже назріває і демографічна криза, наслідки якої стануть істотно відчутними в найближчі роки.