Бізнес, Економіка, Область

Які цінові «сюрпризи» мешканцям Хмельниччини підготував кінець жовтня?

Середній місяць осені добігає кінця, але для багатьох жителів Хмельницької області саме він став найбільш «шоковим» у плані коливання цін на різноманітні товари та послуги. Що нас чекає з 1-го листопада, жити стане дорожче чи дешевше?

Попри різні прогнози та балачки, тарифи на електроенергію та газ для населення залишаться незмінними: 2,64 грн/кВт-год. та 7,96 грн/м3 для абонентів «Нафтогаз» відповідно. Однак для вартість електроенергії для організацій дійсно зросте як для першого класу напруги, так і другого.

Рекордно дешевшають овочі «борщового набору» і не тільки — тенденція пов’язана з багатими врожаями та збережеться навіть в листопаді. Вартість цибулі від початку року зменшилася вдвічі, а капусти — на третину. Дефіцитна минулоріч гречка, якої тепер вдосталь, втратила 44,5% максимальної вартості.

Натомість м’ясо, сало й інші продукти тваринництва стрімко набирають ціну практично в усіх категоріях. Також додала у вартості звичайна картопля: попри непогані врожаї її вартість переважає минулорічну за аналогічний період, а все через зменшення у 2023-му промислових площ на 30%. А от ціни на яблука, що стабільно дорожчали від початку року, зрештою спинилися й, схоже, лишатимуться незмінними до весни 2024-го.