Область, Розслідування

“Королі доріг Хмельниччини” продовжують вершити схеми вже у 2024-му

З перших днів нового року Хмельницька область знову потрапила у вир тендерних інтриг на будівництво доріг, за участі депутата облради від «Слуги Народу» Михайла Демчишена.
Рішення військової адміністрації Хмельницької області від 1.01.2024-го розпочати розслідування двох закупівель – техніки для Жванецької сільської ради та щебенево-піщаної суміші для Розсошанської сільської ради – стало поштовхом для з’ясування обставин ще одного ганебного епізоду. Зокрема, увагу привертає саме тендер на постачання щебеню, де переможцем виявилося ТОВ “Експрес Техбуд” на сумою 3 520 000 гривень. Компанія субпідрядник ТОВ «СТЛ+М»належить депутату Михайлу Демчишену і це не перший раз, коли його структури втрапляють в скандали.


Загалом, Михайла Демчишена поза очі називають тіньовим власником дорожнього бізнесу Хмельниччини, що приносить депутату мільярди гривень прибутку. Це відбувається за участі очолюваних компаній ТОВ «СТЛ+К», ТОВ «СТЛ+М», ТОВ «БУДІНТЕРКОМПЛЕКТ» та ПРАТ «СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ КАР’ЄР». Не спиняє навіть рішення № 165-р/тк від 02.12.2021 про усунення підприємства ТОВ «СТЛ+М» від участі у публічних торгах, пов’язаному зі штрафом за змову на закупівлях. Північний апеляційний господарський суд 15 березня 2023 року залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «СТЛ+М» у справі про оскарження цього рішення. Нагадаємо суму штрафу для «СТЛ+М» сягнула 15 522 720 грн.
Додатковим приводом занепокоєння стала й минулорічна ситуація з тендером в Сатанівській ОТГ, де державним коштом будують набережну дорогу та пляж: субпідрядник ТОВ “БУДІНТЕРКОМПЛЕКТ” (39107356) того ж Михайла Демчишена, що на субпідряді в спільного Українсько-німецького підприємство «Автостради», отримало 130,634 мільйонів гривень, і це під час війни. До слова, свою бізнесову діяльність депутат ретельно приховує. Але відкриті державні реєстри невблаганні й без проблем відображають на загал юридичну адресу всіх його фірм та громадської приймальні, що збігається для всіх підприємств.


Цікаво, що останній тендер, що привернув увагу правоохоронців, був оголошений за 9 днів до кінця 2023 року із терміном виконання до 31.12.2023, що викликає безліч питань щодо його прозорості та справедливості. Це вкотре підтверджує проблему корупції в Україні, особливо у сфері державних закупівель, де відсутність прозорості та відкритості процесів призводить до появи «королів доріг» за державний кошт. Перевірка тендерів Розсошанської та Сатанівської ОТГ є черговим викликом, що вимагає ретельного розслідування та справедливого покарання для усіх фігурантів, у разі доведення їхньої провини.