Економіка, Область

«Газова вакханалія» на Хмельниччині: надходять треті платіжки, а заборгованість споживачів перевищує 40 мільйонів гривень

З-поміж усіх комунальних платежів, саме розрахунки за спожитий газ викликають у мешканців Хмельниччини найбільше негативних відгуків. Попри спроби щодо покращенні клієнтського сервісу, переважній більшості населення важко зрозуміти що та кому платити, хто такі постачальники газу та чому беруть оплату за транспортування газу. Все це впливає на зростання заборгованості, що традиційно й без того була відчутною. Зараз населення Хмельниччини винне за доставку «блакитного палива» більше 42 млн. грн., що ставить під загрозу функціонування газотранспортної мережі — адже ці кошти йдуть на ремонт та заробітну плату персоналу. 

Віднедавна деякі мешканці Хмельниччини почали отримувати й третю платіжку, що викликало шквал непорозуміння. Це стосується більшою мірою жителів новобудов та комунальних будинків та пов’язане з несвоєчасним укладанням угод між управляючими компаніями та постачальниками природного газу. Платити за «бонусними платіжками», все ж потрібно, однак у разі помилок чи переплат, вберегти свої гроші можна. Для цього слід подати заяву у довільній формі до газової компанії, прикласти чітку світлину банківської платіжки (не чеку з терміналу), копію паспорту та ідентифікаційного коду.