Економіка, Область

Хмельниччина утримує лідерство серед областей, де вартість життя одна із найдешевших в Україні

Мешканці Хмельниччини нарікають на тотальне здорожчання життя. Однак за свіжим аналізом індексом споживчих цін виявилося, що Хмельниччина загалом зберігає одну з найкращих позицій в Україні за рівнем дешевого проживання. 

Держстат оприлюднив важливу інформацію за перші три місяці 2024-й року, що засвідчує зростання цін на різні товарі та послуги в усіх регіонах України, за винятком Сумської та Чернівецької областей. Найбільше це помітно у столиці — зростання на 102,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року. Також у лідерах дорожчання Донецька, Харківська та Миколаївська області, де ріст цін пов’язаний з ризиками для постачальників.  Середні показники зростання спостерігаються у Волинській, Рівненській, Херсонській та інших областях. 

Хмельниччина перебуває у ТОПі областей, де проживання здорожчало найменше — в середньому плюс 0,9% на всі групи товарів та послуг. Поруч нашої області в переліку Вінницька, Житомирська та Черкаська. Тож хоча жити мешканцям Хмельниччини дійсно стало дорожче, в інших областях України здорожчання відчутні набагато сильніше.