велопробіг
Культура, Місто, Подія

У Хмельницькому до Дня Вишиванки влаштують святковий велопробіг у вишитих сорочках

У Хмельницькому 16 травня влаштують святковий велопробіг з нагоди Всесвітнього Дня вишиванки. Долучитися до заїзду можуть всі охочі, для цього достатньо мати велосипед або самокат.

Захід організовують команда освітньо-культурного простору Гончаренко центр Хмельницький та громадська організація UFuture за підтримки Хмельницької міської ради.

За словами організаторів, мета акції — долучитися до всесвітньої програми святкування та вкотре довести, що навіть у розпал війни традиції та культура залишаються незмінно важливими для українців.

«Ми запрошуємо всіх, хто прагне стати частиною всесвітнього святкування. Вишиванка — це більше ніж просто одяг. У кожній вишитій сорочці — наша культура, історія, наші традиції. Це символічна акція, що має об’єднати містян та гостей Хмельницького і вкотре нагадати: у найтемніші часи варто триматися свого, рідного», — ділиться директорка Гончаренко центру Хмельницький Вероніка Гоїк.

Аби приєднатися до велопробігу, достатньо мати власний ровер або самокат. Також учасникам пропонують одягнути вишиті сорочки. Утім, крім вишиванок, також вітається одяг у синьо-жовтих кольорах, футболки з патріотичними написами, синьо-жовті прапори та прапорці, стрічки, віночки, хустки тощо. 

Збір та реєстрація учасників велопробігу розпочнеться 16 травня о 16:30 на початку набережної зі сторони вул. Кам’янецька. О 17:00 велоколона вирушить завчасно підготовленим маршрутом. А наприкінці заїзду біля входу до парку Чекмана відбудеться нагородження учасників пробігу. 

«Ми запрошуємо всіх, без вікових чи будь-яких інших обмежень. Одягайте улюблену вишиванку, беріть прапори стрічки чи будь-який інший патріотичний мерч і долучайтеся до акції. Чекатимемо на кожного і кожну», — додають організатори.