робітник
Бізнес, Економіка, Область

Жінки Хмельниччини все частіше опановують «суто чоловічі» професії через нестачу кадрів

Війна докорінно змінила всі сфери життя українців та докорінно змінила портрет працівника середньостатистичного підприємства. У Хмельницькій області сьогодні він дедалі більше набуває чоловічих рис, оскільки кількість працевлаштованих жінок починає перевищувати чоловіків. Наразі маємо оголошену статистику від всеукраїнських компаній.
Раніше в логістиці, особливо на перевезеннях та складах, здебільшого працювали чоловіки. Тепер у компанії «Meest» це співвідношення з 80% чоловіків зменшилося до 70%, а подекуди вже становить 50% на 50%. Компанія «АТБ» повідомляє про збільшення кількості найнятих жінок до 67% від всього колективу. А в Ferrexpo, які завжди прагнули до гендерної рівності, план до 2030-го року стрімко перевиконують, оскільки кількість працівниць вже досягла запланованих 25%.
На тлі новини з Чернігова, де мобілізували практично весь чоловічий склад колективу драмтеатру, закрадаються невтішні думки на перспективу: скільки коштуватиме на Хмельниччині виконавець ролі Святого Миколая в Новорічно-різдвяні свята і чи взагалі буде кому таку роль виконувати?