Податківець з Хмельниччини отримав три роки в’язниці за ДТП з трьома постраждалими жінками
12.06.2025
За даними МОЗ, в Хмельницькій області скасовано статус інвалідності 13 прокурорам, а в інших регіонах – 61. Офіс Генпрокурора у відповідь на звернення Центру протидії корупції заявив, що жоден із 74 прокурорів, яким Міністерство охорони здоров’я скасувало неправомірно надану інвалідність, не буде звільнений.
За інформацією Державного бюро розслідувань, за півроку кримінального провадження, у якому перевіряється законність надання інвалідностей працівникам державних і правоохоронних органів, підозру у фіктивних інвалідностях отримали лише два прокурори – керівник Хмельницької окружної прокуратури та начальник Уманської окружної прокуратури Черкаської області. Саме ці два особи отримали пенсії за фейкові інвалідності на суму 1,5 млн гривень.
Центр протидії корупції наголошує, що результати перевірки, ініційованої слідчими ДБР і прокурорами ОГП, відомі їм, проте підозру пред’явили лише двом із 74 прокурорів. Також повідомляється, що жодного з прокурорів не звільнили, оскільки, за словами представників Центру, в ОГП не було підстав для звернення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.
За відповіддю Генпрокуратури, троє прокурорів покинули установу за власним бажанням, а ще 11 були позбавлені адміністративних посад, що означає, що вони продовжують виконувати свої професійні функції, позбавившись лише керівних обов’язків. Таким чином, більшість прокурорів із фейковими інвалідностями зберігають свої посади та повноваження.