П’ять сіл Хмельниччини позбулися радянської спадщини: Москалівки та Червоних Островів більше немає
18.06.2025
Після тривалого благополучного періоду Хмельницька область зіткнулася з раптовим спалахом кору. Як повідомив генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, головний державний санітарний лікар області Микола Габрикевич, ситуація кардинально змінилася протягом квітня.
“З початку року в області не було зареєстровано жодного випадку кору. Однак станом на кінець квітня маємо вже 18 підтверджених випадків захворювання, з яких 15 — діти”, — зазначив головний санітарний лікар.
Особливе занепокоєння фахівців викликає той факт, що переважна більшість захворілих дітей не були щеплені від кору. Щодо вакцинального статусу трьох дорослих пацієнтів — інформацію встановити не вдалося.
“Це черговий доказ того, наскільки важливим є своєчасне щеплення дітей згідно з національним календарем вакцинації”, — наголосив Микола Габрикевич.
Кір — надзвичайно заразне вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і може викликати серйозні ускладнення. Серед найбільш небезпечних ускладнень:
Хвороба починається з високої температури, нежитю, кашлю, почервоніння очей і горла. Через кілька днів з’являється характерний червоний висип, який спочатку виникає на обличчі та за вухами, а згодом поширюється на все тіло.
У зв’язку з різким зростанням захворюваності, Микола Габрикевич ініціював позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Хмельницькій обласній військовій адміністрації.
“Начальник ОВА Сергій Тюрін дав конкретні доручення відповідальним особам та структурам щодо вжиття профілактичних та протиепідемічних заходів. Наша мета — запобігти подальшому поширенню захворювання на території області”, — повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Єдиним надійним захистом від кору є вакцинація. За календарем щеплень в Україні, діти мають отримувати дві дози вакцини КПК (кір-паротит-краснуха):
Микола Габрикевич закликає всіх мешканців Хмельниччини звернутися до сімейних лікарів для перевірки свого вакцинального статусу.
“Якщо ви або ваша дитина не отримали необхідних щеплень вчасно, не панікуйте. Фахівець допоможе розробити індивідуальний графік вакцинації та надолужити пропущені щеплення”, — пояснив головний санітарний лікар області.
В Україні вакцина КПК є в достатній кількості та доступна безкоштовно у всіх медичних закладах, що надають послуги з імунізації. За словами фахівців, сучасні вакцини відповідають усім міжнародним стандартам якості та безпеки.
“Будьмо свідомими та відповідальними не лише по відношенню до себе, але й людей, котрі поруч з нами! Вакцинуючи свою дитину, ви захищаєте не лише її, а й тих, хто з медичних причин не може отримати щеплення”, — наголошують у Центрі контролю та профілактики хвороб.
Для отримання додаткової інформації щодо вакцинації звертайтеся до свого сімейного лікаря або у найближчий медичний заклад.