На Хмельниччині 20 магазинів “Галя Балувана” зміняться на Multi Cook
19.06.2025
24 травня відбувся другий етап масштабного обміну полоненими між Україною та Росією у форматі “1000 на 1000”, під час якого додому повернулися 11 захисників з Хмельниччини. Про це повідомив начальник Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.
Із 307 військовослужбовців, які повернулися на рідну землю, 11 є вихідцями з різних районів Хмельниччини:
“Для всієї Хмельниччини це дуже важливо — знати, що наші воїни повертаються. Бо кожне таке повернення — це зітхання полегшення для батьків, дружин, дітей”, — підкреслив Сергій Тюрін.
За інформацією Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, серед 307 звільнених — представники різних родів військ та силових структур: ЗСУ (включаючи ДШВ та СБС), Військово-Морських сил, територіальної оборони, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
Особливо важливим є те, що з деяких підрозділів та військових частин полонених вдалося визволити вперше. У цьому обміні на батьківщину також повернулися 27 захисників Маріуполя.
Усі звільнені з полону захисники — чоловіки рядового та сержантського складу, які потрапили в полон на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
Зараз вони проходять необхідний медичний огляд та отримуватимуть комплексну допомогу з фізичної і психологічної реабілітації. Крім того, їм виплатять всі належні кошти за весь час перебування у неволі.
Обмін полоненими у такому масштабному форматі було ухвалено під час переговорів представників України та Росії у Стамбулі 16 травня. До організації процесу залучені всі ключові інституції: Міноборони, ГУР, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, МВС та Офіс омбудсмена.
Кожне повернення наших захисників додому — це перемога українського народу та надія для сотень родин, які чекають своїх рідних.