На Хмельниччині 20 магазинів “Галя Балувана” зміняться на Multi Cook
19.06.2025
У Шепетівці завершився резонансний судовий процес над подружжям, яке жорстоко катувало 68-річну сусідку, звинувативши її у чаклунстві. Вирок суду викликав гострі питання щодо справедливості покарання: чоловік отримав 7,5 років реального ув’язнення, а його дружина — лише 2 роки умовного строку за той самий злочин.
Жахливі події розгорнулися у червні 2024 року, коли п’яне подружжя — 27-річний чоловік та його 35-річна дружина — увірвалися до будинку пенсіонерки в Шепетівці. Зловмисники звинуватили жінку у проведенні “чаклунських ритуалів” та почали жорстокі тортури.
Нападники безжально били 68-річну жертву, душили її, погрожували вбивством та завдали кілька ножових поранень. Коли постраждала знепритомніла від болю, катів це не зупинило — вони витягли безпорадну жінку на вулицю, поклали в багажник автомобіля з наміром вивезти до лісу для продовження тортур.
Лише своєчасне прибуття правоохоронців запобігло можливому вбивству.
Шепетівський суд визнав обох підсудних винними за статтями 127 (катування), 129 (погрози вбивством), 146 (викрадення людини) та 162 (незаконне проникнення до житла) Кримінального кодексу України. Однак покарання виявилися кардинально різними:
Така різниця у покараннях за ідентичні злочини викликає серйозні питання про принципи українського правосуддя. Якщо обоє брали рівноцінну участь у катуванні беззахисної пенсіонерки, чому покарання настільки відрізняються?
Чи може стать жінки виправданням для м’якшого вироку у справі про спробу вбивства? Або, можливо, суд вважає, що жінка заслуговує на винагороду за “творчий підхід” до тортур?
За даними Хмельницької обласної прокуратури, справа має всі ознаки особливо жорстокого злочину зі спробою вбивства. Постраждала 68-річна жінка досі проходить тривале лікування та психологічну реабілітацію після пережитого жаху.
Цей випадок знову актуалізує питання про справедливість та рівність перед законом, незалежно від статі злочинця.