У Хмельницькому водолази підняли з ставу на Озерній тіло 54-річного чоловіка
15.07.2025
Правоохоронці Хмельницької області затримали двох чоловіків, які організували корупційну схему ухилення від військової служби. Колишній військовий та його спільник за хабарі допомагали чоловікам уникнути мобілізації, використовуючи зв’язки в територіальному центрі комплектування.
За даними слідства, підозрювані пропонували своїм клієнтам повне вирішення питання щодо оформлення документів про визнання військовозобов’язаних непридатними до служби в армії з подальшим зняттям з військового обліку.
Зловмисники запевняли потенційних “клієнтів”, що мають налагоджені знайомства у ТЦК та СП, тому можуть домовитися з військовим командуванням про “вирішення проблем” з мобілізацією.
Свої послуги змовники оцінили у 13,2 тисячі доларів США – значну суму, яка свідчить про масштаби корупційної діяльності. Правоохоронці затримали обох підозрюваних одразу після отримання ними обумовленої суми від клієнта.
“Наразі перевіряється версія про ймовірну співучасть інших людей”, – зазначають у Нацполіції України.
Слідчі оголосили зловмисникам підозру за частиною 3 статті 369-2 (Зловживання впливом) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає досить суворе покарання – до восьми років позбавлення волі.
Особливо цинічним у цій справі є те, що один із організаторів схеми є колишнім військовим, який використовував свій статус та можливі зв’язки в оборонній сфері для незаконного збагачення в умовах війни.
Правоохоронці не виключають, що виявлена схема може бути частиною більш розгалуженої корупційної мережі. Триває перевірка можливої причетності інших осіб, включаючи потенційних співучасників у ТЦК.
Цей випадок демонструє рішучість правоохоронних органів у боротьбі з корупцією в оборонній сфері. Подібні схеми не лише завдають шкоди обороноздатності країни, а й підривають довіру громадян до мобілізаційних процесів.
Слідство продовжується, і всі причетні до схеми особи будуть притягнені до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Для громадян важливо пам’ятати: будь-які спроби “вирішити питання” з мобілізацією через неофіційні канали є кримінально караними і можуть призвести до серйозних правових наслідків як для “посередників”, так і для їхніх “клієнтів”.